od 15 lat pokazujemy jak oszczędzać na lotach ustaw powiadomienie
Nowy Loter: przewodnik po 4 głównych nowościach
admin
16.07.2022 - 11:45

Uruchomiliśmy nową wersję Lotera. Przygotowaliśmy listę 4 nowości, które chcielibyśmy Wam przybliżyć, żeby ułatwić korzystanie z serwisu. Stawiamy przede wszystkim na promocje lotnicze, ich jak najlepsze dopasowanie do Waszych preferencji oraz jak najlepsze ocenienie ich jakości. Z kilku nowo-uruchomionych funkcji jesteśmy bardzo dumni. To nowatorskie rozwiązania, których próżno szukać w innych tego typu portalach w sieci, a ich celem jest przede wszystkim ułatwienie decyzji o wyborze oferty.  

1. System powiadomień


To najważniejsza nowość. Na systemie powiadomień oparty będzie cały portal. Chcemy żeby Loter był stał się narzędziem, a nie tylko portalem treściowym. Udostępniamy system powiadomień dostosowany idealnie do preferencji korzystającego. Gwarantujemy wysyłanie wyłącznie powiadomień o ofertach, które Cię interesują. Koniec ze spamem! Jak to możliwe? Nasz formularz preferencji jest wyjątkowo elastyczny. Zamiast suchego wyboru ofert np z Polski do Tajlandii, umożliwiamy szczegółowy wybór miasta lub kilku miast, kraju lub kilku krajów a nawet całego regionu świata. Tym samym można np. ograniczyć powiadomienia do ofert z Wrocławia, Poznania, Pragi i Berlina do Bangkoku i Chiang Mai. Kilka państw? Proszę bardzo! Wybieramy oferty np. z Polski, Niemiec i Czech do Tajlandii, Kambodży, Laosu i Wietnamu. Możemy ustawić jeszcze szersze preferencje wybierając np. loty z Europy Środkowej i Zachodniej do całej Ameryki Południowej.

Każdy oczywiście ma swoje ograniczenia czasowe (urlopy) oraz budżetowe. O tym oczywiście nie zapomnieliśmy i udostępniliśmy możliwość ustawienia pasującego terminu oraz maksymalnej ceny biletów.  

Podany w formularzu e-mail zostanie wykorzystany wyłącznie do przesyłania ofert dotyczących zaznaczonych preferencji lotów. Nie ma więc mowy o wiadomościach z ofertami, które Was nie interesują.   

Taki system to świetny sposób na oszczędzenie pieniędzy. Jako redaktorzy Lotera mamy kilkunastoletnie doświadczenie w wyszukiwaniu atrakcyjnych ofert. Znamy ten rynek i wiemy która oferta jest korzystna. Zaoszczędzone pieniądze wydacie na przykład na fajny nocleg na miejscu.

2. Wyliczenie kwoty oszczędności przy ofertach


Podjęliśmy się tego chyba jako jedyny serwis o tej tematyce w sieci. Przynamy, to nie jest proste, ale uważamy, że bardzo istotne. Przeglądając promocje lotnicze zastanawiacie się przede wszystkim "czy warto?". Na ile ta oferta jest dobra? Czy warto kupić już teraz, czy czekać? Ile zaoszczędzę w porównaniu z "normalną ceną"? 

Postanowiliśmy więc dla większości popularnych tras ustalić "normalną", średnią, najszerzej dostepną cenę. Jest to możliwe dzięki obserwacji kalendarzy porównywarek cen lotów. Ustalone średnie ("normalne") ceny będziemy monitorować i w razie ewentualnych zmian na rynku, na bieżąco odpowiednio korygować. 

Przechodząc do sedna, w ofercie podamy kwotę oszczędności, czyli o ile bilet jest tańszy w porównaniu ze "zwykłą, normalną" ceną dostępną przez cały rok. Przyznacie że przydatne przy podejmowaniu decyzji o zakupie? :)

Dodatkowo przyznajemy ofertom rangi ułatwiające ocenę ich atrakcyjności. Rangę wraz z opisem znajdziecie na stronie oferty.

Udostępniamy również link do profilu miasta docelowego, na którym znajdziecie historyczne ceny zamieszczanych przez nas ofert w tym kierunku.

To kompleksowy pakiet funkcji ułatwiający ocenę atrakcyjności oferty i podjęcie dezycji o zakupie.

3. Informacja o limicie bagażu w cenie biletu


Wydawałoby się, że to nic szczególnego, ale tej funkcji poświęciliśmy dużo uwagi. Limit bagażu w cenie to bardzo ważny element decydujący o atrakcyjności oferty. W tym przypadku również stawiamy na praktyczność informacji i ułatwienie decyzji o zakupie. Przy każdej ofercie zamieszczamy szczególową informację jaki bagaż jest wliczony w podaną przez nas cenę. Co więcej, informujemy również ile trzeba zapłacić za dodatkowe sztuki bagażu, które nie są uwzględnione w cenie biletu. 

 

4. Projekt bloguide_ czyli platforma wpisów polskich blogerów podróżniczych


Przyznamy że z tego projektu jesteśmy wyjątkowo dumni. Piszemy o nim na końcu, ponieważ nie dotyczy stricte ofert lotniczych, ale wspaniale się z nimi uzupełnia! 

O co chodzi? Otóż zbudowaliśmy platformę agregującą linki do wpisów polskich blogerów podróżniczych. Skategoryzowaliśmy je geograficznie oraz tematycznie. Co więcej, umieściliśmy je na jednej mapie!   

Jak to działa? Załóżmy, że szukacie informacji o jakimś kraju, regionie, mieście. Zamiast godzinami przetrząsać internet w poszukiwaniu praktycznych porad, wykonaliśmy tę robotę za Was! Wybieracie dany kraj / miasto / region na liście albo po prostu zbliżacie na mapie i macie dostęp do wpisów blogerów, którzy tam byli. Chyba nie ma lepszego źródła informacji podróżniczych niż te pochodzące od osób, które były na miejscu i szczegółowo to opisały.  

Jak to się łączy z naszymi ofertami lotów? Otóż przy każdej ofercie umieszczamy odnośniki do postów blogerów z miejsca, którego dotyczy oferta. Przykładowo, pod ofertą do Tbilisi pojawią się listy postów dotyczących: 1: samego miasta Tbilisi; 2. okolic Tbilisi (miejsc dla kórych Tobilisi jest jednym z najbliższych lotnisk); 3. całej Gruzji. W przypadku większych państw (np. USA), podzieliliśmy kraje na mniejsze regiony, czyli przykładowo przy ofercie do Los Angeles wyświetlimy listę postów dotyczących samego Los Angeles, okolic Los Angeles oraz całej Kalifornii (zamiast całych Stanów Zjednocznych). 

Cel? Udostepniając linki do fantastycznych opisów miejsc, motywujemy Was do podjęcia decyzji o samej podróży, ale również dostarczamy źródło praktycznej wiedzy dla już zdecydowanych.  

Projekt spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem zaproszonych blogerów. Współpracujemy zarówno z dużymi, znanymi blogami, jak i tymi mniejszymi, bardziej niszowymi. W tym momencie udostępniamy ponad 3000 linków do postów z 37 blogów. Te liczby cały czas rosną. Kolejne blogi bardzo chętnie dołączają. Nasz cel to pokrycie całej mapy świata markerami lokalizacji postów blogerów. Chcemy aby projekt bloguide_ stał się alternatywnym przewodnikiem po świecie śladami polskich blogerów podróżniczych. 

Szukasz tanich lotów? Podaj nam skąd i dokąd (mogą być miasta, kraje, a nawet regiony świata) przedział dat, maksymalny budżet, a my zajmiemy się resztą. Żadnego spamu, wyłącznie interesujące Cię oferty. Najbardziej elastyczny i skuteczny alarm cenowy dostępny w sieci. ustaw powiadomienie