od 15 lat pokazujemy jak oszczędzać na lotach ustaw powiadomienie
Kasia i Marek
Razem już ponad 12 lat, choć znają się od 18stu. Połączyły ich studia na Wydziale Fizyki UJ i wspólne pasje. Na początku podróżująca para, potem małżeństwo, a obecnie 3-osobowa rodzina. Od 2009 roku opisują swoje podróże na blogu Kasai.eu, starając się inspirować wszystkich do poznawania świata i siebie poprzez podróżowanie oraz udowadniając sobie i innym, że z dzieckiem też się da wyruszyć w świat. We trójkę zobaczyli już ponad 30 krajów na 4 kontynentach.
Kasia i Dawid
Jesteśmy Kasia i Dawid Białowąs – prowadzimy to miejsce już ponad 5 lat. Na naszym blogu znajdziesz relacje z bliższych i dalszych wypraw, opisy ze spotkań z wyjątkowymi ludźmi, subiektywne, luźne refleksje i konkretne poradniki, przybliżające tematykę podróżowania na własną rękę. Nie brak tu śmiałych porównań i radykalnych osądów. To blog, a nie sucha, obiektywna encyklopedia. W zastępstwie chronologicznie wypunktowanych atrakcji znajdziesz opisy z mniej popularnych zakątków krajów, byle dalej od turystycznego zgiełku. Tego szukam, tym się z Tobą podzielę. Znajdzie się też trochę miejsca na uniwersalne poradniki podróżowania na własną rękę.
Karolina i Piotrek
Witamy Cię na blogu podróżniczym RudeiCzarne! W naszym malutkim świecie, który staramy się kreować z uśmiechem na twarzy i ciekawością - gdzie tym razem zaprowadzi nas droga. Nasze życie od kilku lat toczy się na słonecznej Malcie, dlatego znajdziesz u nas masę maltańskich inspiracji! A prócz tego wciąż wykorzystujemy każdą z wolnych chwil na podróże - bliższe i dalsze. Otwieramy przed Tobą szeroko drzwi, zakochaj się razem z nami w widokach, które nas otaczają. Możesz być pewien, że nie pożałujesz!
Ewa
Gdy Ewa skończyła 16 lat oznajmiła swoim rodzicom, że wybiera się w podróż w góry. Rodzice znając szalone pomysły córki kategorycznie zabronili wyjazdu. Ta jednak w ogóle nie przyjęła tego do wiadomości. Do podróży przekonała swoje najlepsze przyjaciółki: Iwonę i Mariolę (które serdecznie pozdrawiam). Koleżanki uzyskawszy błogosławieństwo swoich rodziców udały się na najbliższą stację PKP. Ewa wyciągnęła z ukrycia wcześniej spakowany plecak i po cichutku wykradła się z domu.
Agata i Krzysiek
Cześć! Z tej strony Agata i Krzysiek Cieślak! Jesteśmy małżeństwem, na co dzień mieszkającym na Śląsku. Podróżujemy razem odkąd się poznaliśmy, ale dopiero kilkumiesięczna wyprawa do Azji utkwiła nas w przekonaniu, że to właśnie zwiedzanie świata uskrzydla nas najbardziej! Z tego powodu powstało „Before We Get Old”, miejsce w sieci, którego nazwa idealnie odzwierciedla nasze nastawienie do rzeczywistości: zanim się zestarzejemy, korzystamy z życia ile się da i spełniamy swoje marzenia!
Tomasz
Nazywam się Tomasz Jeżowski, jestem pilotem wycieczek po krajach dawnego ZSRR i autorem przewodnika po Moskwie. Na stronie Wostok Podróże znajdą Państwo artykuły i ciekawostki na temat historii i geografii Rosji, Ukrainy i państw kaukaskich, a także najważniejsze aktualności w temacie wiz i przekraczania granic.
Sandra i Rafał
Przez ponad 10 lat wspólnego podróżowania autostopem, pieszo, autobusami, samolotami i pociągami odwiedziliśmy sporą część Europy. Odkrywaliśmy starożytne miasta Grecji, uciekaliśmy przed deszczem w Londynie, łowiliśmy ryby w Irlandii, piliśmy wino na Pont des Art w Paryżu, biegaliśmy po winnicach Toskanii, próbowaliśmy wyprostować krzywą wieżę w Pizie, błądziliśmy po ulicach Rzymu, zachwycaliśmy się galeriami sztuki we Florencji, jedliśmy przepyszne owoce morza w Cinque Terre, spacerowaliśmy po ulicach Brukseli i Luksemburgu,
Koralina i Bartek
TropiMy Przygody to skarbnica wiedzy o krajach Ameryki Południowej, Nowej Zelandii, przygotowaniach do długiej podróży, emigracji i mniejszych podróżach po Europie, Kanadzie i Australii. Blog był nieodłączną częścią naszego życia od 2009 roku i towarzyszył nam w naszej 3,5-letniej Niekończącej się Podróży Poślubnej po świecie. Obecnie mieszkamy na zachodnim brzegu Kanady i pokazujemy jej piękne lasy deszczowe na naszym Instagramie (@tropimyprzygody). 5 ulubionych krajów: Nowa Zelandia, Ekwador, Peru, Boliwia, Szwecja
Celina
Cześć, tu Cel... tak mówią na mnie znajomi:) Nazywam się Celina Lisek i od 7 lat prowadzę tego oto bloga. Dlaczego podróżuję? Po pierwsze, to chyba mój charakter, lubię ruch, zmiany, gdy coś się dzieję… lubię poznawać nowych ludzi, inne kultury i zwyczaje. Podróże pozwalają nabrać dystansu, zobaczyć świat z innej perspektywy, uświadamiają, co naprawdę ważne jest w życiu, uczą samodzielności. Poza tym wspomnienia i przeżycia to jest coś, czego nigdy nikt mi nie odbierze i jak mówi pewne wschodnie przysłowie: “Lepiej raz zobaczyć, niż sto razy przeczytać”.
Paweł
Cześć! Mam na imię Paweł i zaplanuję dla Ciebie podróż po USA. Jeśli myślisz o bezpiecznym wyjeździe do USA , potrzebujesz profesjonalnego planu zwiedzania, sprawdzonych noclegów a przede wszystkim osoby mieszkające w USA, na pomoc której możesz w każdej chwili możesz liczyć.
Sylwia
Pokażę Ci najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Norwegii. Opowiem o życiu i podróżach nad fiordami! Zabiorę Cię nad najpiękniejsze wodospady, do klimatycznych miasteczek i wsi oraz w przepiękne norweskie góry. Dzień dobry! Hei, hei! Cieszę się, że jesteś i witam serdecznie! 28 października 2016 roku ni stąd, ni zowąd zaczęła się moja norweska przygoda. Nie była planowana, nie była dobrze zorganizowana ani przemyślana, ale z biletem w jedną stronę. To było najbardziej spontaniczne doświadczenie w moim życiu, które wywróciło je do góry nogami! Wyprowadzka do Norwegii zmieniła moje życie, zmieniła mnie.
Ania i Michał
Podróże w Naturze to blog i vlog dla Dzikich Podróżników 💚 Natura nie ma działu marketingu, dlatego PR robimy jej my, Ania i Michał. W dobie overtourismu pokazujemy świadome podróże i świat z dala od miejsc z pierwszych stron przewodników, tak aby każdy mógł cieszyć się pięknem Ziemi, nie szkodząc i pozwalając jej przetrwać. Nie liczymy, w ilu krajach byliśmy, bo podróżujemy na jakość a nie ilość i kilometry. Możesz mieć duszę odkrywcy, wychodząc zaledwie poza furtkę swojego podwórka. Liczy się przenikliwość i przeżywanie, a nie wyścig na liczbę odwiedzonych państw. Uważamy, że podróżowanie to nie tyle spełnianie własnych ambicji i koncentracja na ego, które odhacza kolejne punkty na mapie, co oddawanie hołdu Ziemi za jej piękno, za Naturę i zjawiska, jakimi nas obdarowuje. Nie boisz się gęstej dżungli, klifów nad dzikimi plażami, trekkingów na aktywne wulkany? To ruszaj z nami w podróż!
Kamila i Paweł
Kamila i Paweł z bloga podróżniczego Ready for Boarding https://www.readyforboarding.pl/ podróżują z trójką dzieci po świecie i pokazują miejsca, które zainspirują każdego do bliższych i dalszych podróży. Z dziećmi odwiedzili m.in. Chiny, Meksyk, Stany Zjednoczone, Maroko, Singapur, Wyspy Owcze, Azory i wiele więcej ciekawych miejsc zarówno w Polsce jak i za granicą. Wcześnij byli m.in. na Kubie, Dominikanie, w Japonii i wielu innych krajach :) Autorzy książek i poradników m.in. "Łódzkie dla każdego" i "52 atrakcje dla dzieci w Polsce".
Antek
Nazywam się Przemek, ale od samego początku prowadzę bloga pod pseudonimem Antek. Pomaga mi w tym żona, która mocno angażuje się w prowadzenie profili na social media. Podróżuję już od wielu lat. Najpierw były to krótkie wycieczki górskie oraz dłuższe wypady nad morze z rodzicami. Każdy wyjazd staramy planować się z żoną samemu od początku do końca. Podróżujemy głównie po Europie, ale zdarza nam się wyskoczyć poza kontynent. Nasze wyjazdy oraz doświadczenia w nich zdobyte opisuję dla wspomnień, ale mam nadzieję, że komuś przydadzą się tutaj zawarte informacje.
Olka i Marek
Bałkany według Rudej to nie tylko ruda (Olka) ale i Marek (mąż rudej). W tandemie eksplorujemy Półwysep Bałkański od ponad 10 lat, zarówno podczas licznych road tripów, jak i pieszych czy rowerowych wycieczek. Aktywna turystyka to ważny aspekt naszych podróży, dzięki której jesteśmy w stanie dotrzeć do mniej znanych i niezadeptanych przez turystów miejsc. Bałkany promujemy na różne sposoby. Ruda jest autorką kilkunastu przewodników oraz książki po tym fascynującym zakątku Europy.
Justi i Krystek
Cześć! Jesteśmy Justi, Krystek i Radek. Tworzymy bloga Hasające Zające. Nasze życie bardzo mocno związane jest z górami, outdoorem i światem okołogórskim. Kochamy górskie wędrówki, spanie pod namiotem i życie blisko natury. Od wielu lat hasamy sobie po różnych miejscach, tych bliskich i dalekich. Uzależnienie od gór i pagórków sprawiło, że na szlaku spędzamy większą część naszego wolnego czasu. Często niespieszne, z ciężkim plecakiem, gitarą, namiotem pod pachą, a od dość niedawna, razem z dzieckiem.
Robert
Fotografuję od 1998 roku. Uwielbiam wyprawy za naszą wschodnią granicę co w chwili obecnej jest jedną z moich ważniejszych fotograficznych dróg. Mimo wszystko ciągle poszukuję swojego miejsca. Kocham opuszczone miejsca, zapach podkładów kolejowych i wanilii. Przez te lata realizowałem wiele ciekawych projektów, byłem na kilku planach filmowych, udało mi się mieć jedynkę w gazecie, a także publikować teksty i fotografie w prasie. Powstała nawet książka o fotoblogach której tytuł jest moimi słowami. Jestem szalenie krytyczny w stosunku do tego co tworzę, uczę się fotografii codziennie.
Dorota i Jarek
Cześć nazywamy się Dorota i Jarek – jesteśmy autorami bloga o podróżach na własną rękę po 50-ce. Odwiedziliśmy prawie 60 krajów na 6 kontynentach. Jesteśmy specami od wyszukiwania najlepszych połączeń za rozsądną cenę, dzięki czemu resztę kasy możemy przeznaczać na pasję czyli podróże. Na blogu znajdziesz podróżnicze tipy. Piszemy o podróżowaniu w wieku średnim, kuchni, nurkowaniu, fotografii i winach. Mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie.
Dorota
Autorka bloga Ameryka dla podróżnika i przewodnika Odkryj Amerykę. Parki narodowe i miasta Zachodniego wybrzeża. Miłośniczka Dzikiego Zachodu, szczególnie prerii, pustyń i kanionów Utah i Arizony. Od 20 lat podróżuje w te rejony, zna tu każdy kamień, drogę i dróżkę, także i tę, której nie ma na mapie. Na własnych nogach przemierzyła tysiące kilometrów na szlakach i po bezdrożach Zachodu. W podróżach towarzyszy jej samochód terenowy, dobre mapy terenu i urządzenie GPS. W plecaku ląduje też aparat fotograficzny, którym dokumentuje każdą wędrówkę. Są to teraz najczęściej wędrówki z plecakiem na kilka dni w teren, gdzie z dala od wszelkiej cywilizacji można posmakować luksusu samotności.
Gosia
Jestem Gosia, w Internecie znana jako Voyagerka. Moją wielką pasją są podróże - dzieciństwo spędziłam w Japonii, a podczas studiów kontynuowałam wyjazdy, biorąc udział w farmaceutycznych praktykach zagranicznych w Portugalii i Serbii, oraz w Erasmusie we Włoszech. Na co dzień pracuję w laboratorium – jestem farmaceutką. Spełniam się także w robieniu zdjęć oraz ich obróbce. Moim podróżniczym marzeniem jest Oman, Mongolia oraz Namibia. Najczęściej podróżuję z moim mężem, który jest współautorem wielu zdjęć na blogu.
Mikołaj
Kiedyś znalazłbyś tu zdawkową informację – nazywam się Mikołaj i kocham podróże. Poważnie ? Co za nuda. Dużo od tego czasu się zmieniło. Imię i pasja do poznawania świata pozostały. To co nowe, to sposób pisania, więcej konkretów i próba pokazania ciekawych miejsc z nowej perspektywy. I chociaż nadal pracuję na etacie, sam sobie wytłumaczyłem, że życie w podroży tymczasowo realizuję na raty ? Jestem kolekcjonerem wspomnień i zależy mi na tym, żeby Twój wyjazd też wywołał mnóstwo pozytywnych emocji. Znajdziesz tu więc pomysły na podróże, relacje z wypraw, praktyczne wskazówki. Tak więc rozgość się, a potem zacznij działać ?
Agnieszka
Zależna w podróży - wielokrotnie wyróżniany blog który narodził się z pasji do odkrywania miejsc spoza szlaku. Znajdziesz na nim prawie 200 artykułów o Włoszech, Teksty o krajach Europy, Bliskiego Wschodu i pokaźną bazę wskazówek, co zobaczyć w Polsce. Od 4 lat autorka podróżuje z dziećmi. Wydała przewodniki turystyczne po Sycylii, Bolonii i Berlinie i poradnik "Z brzuchem na pokład. Czy i jak podróżować w ciąży?". Obecnie pokazuje dzieciom Wielkopolskę i pisze przewodnik "Wielkopolska z dzieckiem". Najlepiej odpoczywa na włoskiej piazza z książką i cappuccino. Codziennie nadaje z insta: @zaleznawpodrozy 
Natalia
O podróżowaniu. O życiu w zimnej Finlandii i tropikalnym Singapurze. O szukaniu swojego miejsca na ziemi. Przede wszystkim jednak o tym, że nie warto się przejmować, gdy nic nie idzie zgodnie z planem. Zbiór przygodowo-emigracyjno-podróżniczych opowiastek, ciekawostek i niezobowiązujących przemyśleń z życia włóczykija, miłośniczki przyrody i katastrofistki.
Ewelina
Cześć! Mam na imię Ewelina. Urodziłam się z początkiem lat 90’ i od najmłodszych lat moim największym hobby było pisanie. Uwielbiam podróże i analizowanie wszystkiego, co mnie otacza, możliwe, że dlatego 9 lat uczyłam się ekonomii. Parę lat temu wróciłam do Polski i przez dwa lata pracowałam zdalnie jako księgowa w jednej z wielu podobnych do siebie korporacji. Skąd się wzięła nazwa bloga? Przez kilka lat szukałam swojego miejsca na ziemi, swojego końca świata. Kiedy mieszkałam w Turcji założyłam grupę na facebooku, a rok później blog podróżniczy "W poszukiwaniu końca świata".
Ewa i Tomek
Głupy 3: Tomek, Ewa i Julia, a w zasadzie Julia, Ewa i Tomek. Nasz Numer 3 jest obecnie numerem 1, a tak sobie obiecywaliśmy, że tak nigdy nie będzie, że do tego nie dopuścimy. Jednej tylko rzeczy Julka nie była w stanie zmienić w naszym życiu. Naszej wspólnej pasji do podróży…
Beata i Marcin
Blog albumzpodrozy.pl staramy się tworzyć takim, by nawet po dłuższym czasie od napisania artykułu, treści w nim zawarte wywoływały lawinę dobrych wspomnień. Fotografie wplecione między słowa mają kusić do powrotów lub planowania kolejnych wojaży mniejszych lub większych. Zawsze jesteśmy szczęśliwi, gdy Czytelnik trafiając do nas czuje w podobny sposób. To nasza jedyna i najcenniejsza nagroda za czas spędzony przy redagowaniu bloga.
Michał
To blog, który powstał z serii relacji z podróży Michała Gajewskiego - założyciela i admina Loter.pl. Zacząło się od szalonego pomysłu oblecenia tanimi liniami dookoła świata. W kolejnych latach doszły jeszcze relacje z Azji Południowo-Wschodniej (Filipiny + Malezja + Singapur + Tajwan), z Chin oraz z Kirgistanu.
Magda i Marcin
Cześć, zapraszamy cię w podróż! Podróż pełną krajobrazów, miejskiego zgiełku, dźwięku skrzypiących podłóg w muzeach, zapachu lasów, morskiej bryzy, nieznanych smaków, nowych przyjaźni i doświadczeń. Intensywnie i ze zrozumieniem dla danego miejsca, jego mieszkańców, ich historii i kultury. Zwyczajnie, jak każdy z Was, w nadzwyczajne miejsca. Jedyne, co musisz ze sobą zabrać, to otwarta głowa i serce, szacunek, zainteresowanie i chęć poznania świata. Ten blog podróżniczy to nasz dom. Znajdziesz tu mnóstwo przydatnych informacji praktycznych, dzięki którym sam zaplanujesz swoje wyprawy. Po prostu wypisz wymaluj z nami swoją podróż.
Ania, Adrian i Alicja
Podróżująca rodzinka 2+1, czyli Ania, Adrian oraz dziesięcioletnia Alicja. Za nami już wiele podróży we dwoje, zwiedziliśmy kawałek Polski, Europy i spędziliśmy kilka tygodni w Chinach. Teraz świat odkrywamy na nowo wraz z naszą córką, a to już zupełnie nowy wymiar podróżowania i nowe przygody.
Bartek
Uczę planować podróże na własną rękę od A do Z. Na blogu znajdziesz gotowe plany podróży, przewodniki i rozwiązania dla turystów, którzy chcą wziąć podróże w swoje ręce i otworzyć się na świat.
Ola
Mój 4-letni pobyt w Laosie zainspirował mnie do stworzenia bloga. Dziś, choć znów mieszkam w Polsce, nadal dużo podróżuję, zdobywam góry i piszę. Jestem samozwańczą ekspertką od Laosu, zapaloną podróżniczką i miłośniczką gór. Obecnie jestem w trakcie zdobywania Korony Gór Polski. Moją pasją są podróże oraz góry i o nich Wam opowiadam!
Mariola
Nazywam się Mariola Jędruch i zapraszam Cię do świata moich podróży bez pośpiechu. Wyruszmy na spacer po miastach i miasteczkach, górach, ogrodach i po wielu innych miejscach. Cieszę się, że tu jesteś, pewnie planujesz podróż. Nieważne – realną czy wirtualną. Też tak robię. Szukam porad, inspiracji, odkrywam nieznane mi miejsca, planuję, podziwiam te, do których nigdy nie dotrę. Realizuję je we własnym, wolniejszym tempie. Koszty wyjazdów określiłabym jako przeciętne, bez luksusów ale też bez szukania oszczędności na każdym kroku. Organizuję je sama, czasem w ograniczonym zakresie coś wykupuję w biurze podróży, bo jest np. taniej.
Paulina i Ewa
Paulina o Ewie:
Tytan pracy i ambitna “bestia” skryta w niepozornym ciałku. Mimo chęci ciągłego samorozwoju świetnie potrafi stosować zasadę “work-life-balance”. Człowiek o wielkim sercu – ze szczególnym umiłowaniem do kotków ? Mogę z Nią “kraść konie”, a tym co szczególnie lubię w naszej relacji to nietypowość i wzajemne “nakręcanie się” – bo przecież każda kobieta wstaje na urlopie skoro świt, by nagrywać poranne mgły swoim dronem, c’nie? ?
Ewa o Paulinie:
Idealne połączenie nieustępliwości, spokoju i dzikiej chęci poznawania jednocześnie. Doskonała planistka i chyba jeszcze lepsza researcherka. Dziewczyna o imponującej sile fizycznej i cudownej, romantycznej duszy. Słowem the best travel buddies ever ? Inspirująca i motywująca by ciągle dążyć wyżej i dalej. W jej słowniku nie ma pojęcia “niemożliwe” czy “nie da się”.
Alicja i Konrad
Cześć! Jesteśmy parą podróżników z okolic Krakowa. Odkąd się poznaliśmy wspólnie realizujemy swoje marzenia, odkrywając przeróżne zakątki tej planety. Dzielimy się naszymi wyprawami i inspirujemy do realizowania własnych pragnień!
Magda i Jacek
Podróżujesz z dziećmi? A może właśnie chcesz zacząć? Opowiemy Ci o naszych bliskich i dalekich podróżach z dwójką dzieci (ur. 2016, ur. 2018). W 2019 roku byliśmy „w drodze” ponad 5 miesięcy. Nie będziemy udawać, że było i jest łatwo. Nie jest! Bywamy potwornie zmęczeni, ale PODROŻE to coś co kochamy! A podróże z dziećmi kochamy jeszcze bardziej. Dlatego podróżujemy tak czesto jak sie da, choćby blisko.
Ola
Witam, mam na imię Ola. Nie jestem ani wielkim podróżnikiem ani profesjonalnym fotografem. Moja przestrzeń to nowe miejsca, nowe smaki, nowe znajomości i nowe doświadczenia. Uwielbiam być panią swojego czasu, no i robić zdjęcia. Uważam, że najtrudniejszy jest zawsze ten „pierwszy krok”, potem wszystko już idzie z górki. Jestem kobietą pracującą, która prozę codziennego życia próbuje łączyć z pasją świata. W czasie, gdy kumuluję dni urlopowe, kombinuję gdzie tu znowu wyruszyć. Logistyka wyjazdów oraz namiętne przeczesywanie rozmaitych publikacji oraz przewodników po miejscach, do których chciałabym kiedyś dotrzeć – to przedłużenie tych wyjazdów. Udało mi się odwiedzić już ponad 30 krajów w Europie, Afryce i Azji. Spełniłam już wiele swoich podróżniczych marzeń, a moja lista marzeń wciąż rośnie!
Karolina i Przemek
Nazywam się Karolina i od wielu lat prowadzę stronę Carola Travels The World a także bloga o tej samej nazwie. Podróżuję z Przemkiem, moim mężem i najlepszym kompanem podróży.
Mam wiele pasji, ale największą od zawsze były podróże i zwierzęta. W pierwsze eskapady po Europie zabierali mnie rodzice i pewnie wtedy zaszczepili we mnie ciekawość świata. Kiedyś mogłam jedynie czytać o tak odległych zakątkach świata jak Australia czy Afryka, które udało nam się między innymi odwiedzić. Od 2009 roku zaczęliśmy zwiedzać świat pakując plecaki każdego roku pod koniec zimy i wyruszając w podróż, którą sama obmyślałam, planowałam i organizowałam. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy wyruszyliśmy pierwszy raz do Afryki. Mieliśmy spędzić tam 6 tygodni przemierzając Rwandę, Ugandę i Kenię a po drodze spełnić moje wielkie marzenie o spotkaniu z gorylami górskimi. Początek pandemii zatrzymał nas chwilę później w Kenii na 5 miesięcy. Wtedy łącznie pół roku spędziliśmy w Afryce. To właśnie ten długi pobyt na afrykańskim wybrzeżu stworzył mnóstwo możliwości poznania bliżej Kenii, jej mieszkańców i ich problemów. Od tamtej pory spędziliśmy już w różnych afrykańskich krajach ponad 12 miesięcy, ale to Kenia zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Uwielbiam tam wracać i spędzać czas w parkach w trakcie naszych selfdrive safari. Obecnie prowadzimy wyjazdy do Kenii i Tanzanii połączone z safari, do których można dołączyć a także dalej odkrywamy kolejne zakątki świata w rytmie slow, które opisuję na blogu i FB 😉
Krzysztof
Krzysztof Kowalski uwielbia podróżować. Odwiedził ponad 70 krajów na kilku kontynentach. Zwykle podróże organizuje sam, tak by móc jak najbardziej zbliżyć się do kultury odwiedzanej społeczności. Będąc na miejscu próbuje lokalnych potraw i napojów. Swoje wrażenia publikuje na własnym blogu justKowalski.pl, a także  w mediach o profilu ogólnoturystycznym, kulinarnym czy lifestylowo-motoryzacyjnym.
Milena i Patryk
Cześć! Tu Patryk i Milena. Podróżujemy i zwiedzamy najróżniejsze miejsca na całym świecie. Na naszym blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych doświadczeniach, przygodach, poznanych ludziach, nowych smakach i ciekawych historiach. Przede wszystkim pokazujemy, że warto spełniać marzenia. Tworzymy poradniki, które pomogą Ci zorganizować własną, wymarzoną podróż.
Kamil, Natalia, Laura i Zuzanna
Cześć! Z tej strony Kamil, Natalia, Laura i Zuzanna. Obecnie mieszkamy obecnie w Tarnowie, ale w przyszłości marzy się nam domek w słonecznej Hiszpanii lub we Włoszech. Na blogu One Step Forward, który tworzymy znajdziecie opisy górskich szlaków, relacje z podróży, praktyczne porady oraz inspiracje do odkrywania wspaniałych miejsc. Wraz z narodzinami córek, nasze podróże nabrały nowego charakteru. Pragniemy dzięki nim pokazać Wam, że góry są dostępne dla każdego, a rodzinnewycieczki na świeżym powietrzu mogą być wspaniałą przygodą dla wszystkich członków rodziny. Ahoj przygodo!