Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined offset: 1 w drupal_http_request() (linia 991 z /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/common.inc).
  • Notice: Undefined offset: 1 w _drupal_parse_response_status() (linia 1125 z /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/common.inc).
 

Katowice

średnia ocena lotniska:

5.41176
średnia: 5.4 (głosów: 136)

artykuły o lotnisku

01/04/2016 - 11:06

Statystyki ruchu pasażerskiego za rok 2015 są najlepsze w historii funkcjonowania Katowice Airport. Lotnisko obsłużyło po raz pierwszy ponad trzy...

komentarze: 0
12/05/2015 - 10:22

Chętni, aby przywitać wiosnę w Szkocji? Poniżej przegląd tanich lotów do...

komentarze: 0
12/01/2015 - 20:58

Londyn na idealny weekend: wylot w piątek po 15 lub później. Powrót niedzielę po południu, wieczorem lub w nocy....

komentarze: 1
11/30/2015 - 17:42

Oblotówka: powitanie wiosny na Wyspach Brytyjskich. Odwiedzimy kolejno: Belfast, Dublin, Glasgow i Edynburg. Lecimy i...

komentarze: 1
11/23/2015 - 14:36

Świetna okazja, aby odwiedzić wyspy na Morzu Śródziemnym. Za przeloty na trasie Gdańsk - Malta - Gdańsk oraz Katowice...

komentarze: 1

oceń lotnisko i przyznaj gwiazdki

days
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

oceny i opinie o lotnisku

Obrazek użytkownika macdik
Tym razem poranny lot z Terminalu B, super salonik biznesowy.

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika macdik
Kolejny lot z Terminalu A. Fajny salonik, kilka rodzajów whisky i bardzo dobre polskie piwo pszeniczne.

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika macdik
Tym razem Terminal A po przebudowie. Dużo miejsca, zamiast dwóch sklepów DF tylko jeden z bandyckimi cenami np. 4pak piwa 40zł. Z nadmiaru czasu przećwiczyłem tani powrót miejskimi busami do Katowic via Bytom. Można się też przesiąść wcześniej w Świerklańcu. W sumie prawie 2h, bus 'Linia na lotnisko' ok. 1h.

Moja ocena lotniska:: 

5
Obrazek użytkownika macdik
Dawno z niego nie odlatywałem. Po przebudowie więcej miejsca w Terminalu B przy bramkach. Tak reszta bez zmian.

Moja ocena lotniska:: 

5
Obrazek użytkownika Piotr Piotr
Plusy : duza ilosc tanich parkingow , przestronne hale odlotow , szybki dojazd bezpłatna A1 , noclegi przy lotnisku za 50PLN , stosunkowo rzadko mgły powodujace opoznienia Minusy : mierza bagaz jeszcze przed bramkami , humory obsługi (zabrali mi kostke masła twierdzac że to płyn) , płatny przejazd przez parking lotniska , dowoz autobusami 50 metrow do samolotu ,

Moja ocena lotniska:: 

6
Obrazek użytkownika Crisalide
Bardzo drogi dojazd do lotniska komunikacją miejską. O wiele mniejsze lotniska mają lepiej zorganizowaną możliwość dojazdu. Jadąc w kilka osób taniej wychodzi wziąć taxi. Jednak poza tym lotnisko spełnia wszystkie oczekiwania. Sprawne odprawy, dość szybki odbiór bagaży, na lotnisku dostępne wszystko, co akurat może być potrzebne przed wylotem. Wszystko łatwo znaleźć.

Moja ocena lotniska:: 

7
Obrazek użytkownika gość
Fatalny dojazd chyba najgorzej położone lotnisko w kraju

Moja ocena lotniska:: 

2
Obrazek użytkownika gość
nowy terminal poprawia sprawę

Moja ocena lotniska:: 

10
Obrazek użytkownika kamil.kamieniarz
Super lotnisko :)

Moja ocena lotniska:: 

10
Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
Przyleciałem wczoraj z Bolonii. Lotnisko, jeśli chodzi o halę przylotów dość skromne. Znacznie bardziej korzystnie wygląda sąsiedni terminal odlotów. Bezpośredni dojazd do Katowic drogi (27 PLN, bus dojeżdża do dworca kolejowego ).

Moja ocena lotniska:: 

5
Obrazek użytkownika macdik
Po przebudowie, modernizacji przestało mi się podobać. Tam gdzie można było kiedyś przespać się czekając na poranny lot, jest teraz bank. Nowy terminal C, mało miejsc siedzących. Security się nie zmieniło, po staremu czyli wszystko na taśmę.

Moja ocena lotniska:: 

4
Obrazek użytkownika retro1199
Lotnisko bardzo mierne. Drogi dojazd do centrum Katowic, bardzo mało miejsca po wyjściu z hali odbioru bagażu, brudne łazienki i podłoga już od 8 rano, ogromne kolejki do security i bardzo mało miejsca przy odprawie.

Moja ocena lotniska:: 

5
Obrazek użytkownika gość
nowy terminal C otwarty rozładował trochę przyloty. obsługa hmm. nigdy nie narzekałem i nigdy wielkich tłumów nie było. Lotnisko w Paryżu się strasznie korkowało godzina ponad przed lotem a i tak weszliśmy na samochód praktycznie o godzinie odlotu

Moja ocena lotniska:: 

10
Obrazek użytkownika gość
Najnormalniejsze lotnisko regionalne na świecie, nie hiper, super ale zdecydowanie OK. Nie rozumiem bicia piany odnośnie chamskiej wizytówki dla regionu czy też gadki o władzach - jest zarządzane przez GTL a nie wojewodę czy jakiegoś prezydenta. Milion parkingów prywatnych w okolicy z dowozem pod szlaban i 100 metrów do przejścia, czy to jakiś problem? W dobie 2-3 samochodów w rodzinie larum odnośnie złej i drogiej komunikacji miejskiej z aglomeracją jest śmieszne. Tańsza komunikacja jest po prostu nieopłacalna, dla garstki ludzi z niej korzystających nie ma to sensu. Jeżeli byłby popyt na takiego klienta to firmy transportowe by się zabijały o klienta i ceny by spadły Nie piszcie głupot, nikt na tym lotnisku nie każe wam mieszkać, spędzacie na nim 2 godziny, a wymagacie czerwonych dywanów. Ogólnie zdecydowany plus, najmniejsza ilość dni z mgłą w roku daje dużą szanse, że wylądujecie tu, a nie w innym miejscu w Polsce i za to 8 gwiazdek

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika tomek77tk
Tragedia. Leciałem dwa razy i nie polecam. Dojazd na lotnisko najtańszy prywatnym przewoźnikiem (Matuszek) 20zł w jedna stronę, miejskim 27zł. Lotnisko, stare, sredniej wielkosci, ale ciasne i ponure. Kontrola bezpieczeństwa na wstepie kazała wyskakiwać wszystkim z butów z czym sie pierwszy raz spotkałem a troche lotow zaliczyłem. Przed gate'm wszyscy ściśnięci jak śledzie w stadzie... Jeśli to tylko możliwe wybierzcie inny port wylotu;)

Moja ocena lotniska:: 

2
Obrazek użytkownika gość
Rzeczywiście, Pyrzowice wystawiają chamską wizytówkę nie tylko sobie, ale i całemu regionowi. Wstydzę się za nasze władze. Nie byłoby to aż tak oburzające gdyby nie to, że przed parkingiem nie sposób zatrzymać się na poboczu, wysadzić pasażera i odprowadzić go do terminalu. Cwaniactwo.

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika gość
A w którym terminalu jest ten interaktywny system informacyjny.

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika gość
Minusy : 1/ dojazd samochodem PŁATNY !!! żadnej strefy kiss and fly - kasują za sam wjazd na lotnisko 2/ dojazd autobusem z centrum Katowic 27 PLN !!! z kartą Fly Silesia 20 PLN !!! w jedną stronę 3/ security - kolejki i brak kompetencji /np problemy z butelkami 100 ml /plus tzw. nagminne "macanie" Plusy : ZAWSZE MOZNA LECIEC z innego lotniska / np. Waraszwa - dłuzszy dojazd z katowic Polskim Busem tanszy niz do Katowic !!! czy innego lotniska CHYTRY DWA RAZY TRACI !!! Ale taka jest prowincja jak lotnisko oraz ma twardy ORZECH do zgryzienia !!!

Moja ocena lotniska:: 

1
Obrazek użytkownika gość
Leciałem w ostatnią sobotę. Ochrona cywilna przy bramkach mało przyjemna? To chyba trafiłeś na ich dobry dzień. Takiego chamstwa i pogardy dla pasażerów jeszcze nie widziałem, a przechodziłem kontrolę na minimum 50 lotniskach. W szczególności blondynka w wieku około 40 lat, prawdopodobnie znajdująca się pod wpływem alkoholu (mętny wzrok, napastliwy i krzykliwy głos), która niemalże wysypywała pasażerom wszystko z bagażów podręcznych w poszukiwaniu pojedynczych, małych butelek z kosmetykami, zapadła mi w pamięć. Ta sama pani również, wykrzykiwała do jakieś kobiety stojącej w moim pobliżu, że "ma się wynosić z kosmetykami do bagażu rejestrowanego albo nie leci".

Moja ocena lotniska:: 

2
Obrazek użytkownika gość
Latałem z Pyrzowic wielokrotnie, łatwy dojazd samochodem, 100 metrów z parkingów prywatnych do bramek, lotnisko wystarczające do panującego ruchu, na kilkanaście lotów 1 raz większa kolejka. W terminalu po prawej odprawiają pogranicznicy - OK, po lewej cywile z Gwaranta - mało przyjemni, bardziej się czepiają niż obsługa Ben Gurion w Tel-Aviv. Wrażenia ogólne pozytywne.

Moja ocena lotniska:: 

9
Obrazek użytkownika Marek1981
Lotnisko całkiem przyjemne choć ciężko z dojazdem środkami komunikacji miejskiej. Bez samochodu to naprawdę dosyć długa podróż. Samo lotnisko łatwe do odnalezienia się, dosyć nowe, odprawa i kontrola bezpieczeństwa odbywają się dosyć szybko.

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika gość
Kameralne lotnisko bardzo przyjemne.

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika gość
Żartem jest pobieranie 5 zł za podjazd pod terminal. Gdzie wysadzić pasażera z bagażem? W szczerym polu? Uboga infrastruktura, niekulturalna obsługa, raczej dobre oznakowanie. Ceny w strefie bezcłowej odstraszają.

Moja ocena lotniska:: 

5
Obrazek użytkownika gość
Minusem są prymitywni pracownicy ochrony kontrolujący pasażerów. Osoby nie potrafiące w większości wypowiedzieć żadnego słowa w języku obcym. Opryskliwe osoby, które równie dobrze mogłyby pilnować jakiegoś bazaru na wsi, ale przypadkiem zostały oddelegowane do pracy na lotnisku. Plusem duża ilość parkingów prywatnych.

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika gość
jak można pobierać 5zł za sam podjazd pod terminal?! kontrola bezpieczeństwa nie uprzejma, i do tego tempem ślimaczym... boarding na terminalu 2 to masakra. zjeżdża się na dół i stoi w zatłoczonej małej przestrzeni przed gatem... brak darmowego wifi, które staje się standardem na innych lotniskach w europie. (niby jest hotspot z ING Bank Ślaski, ale chyba zbyt wolne, bo nie da się podłączyć) no i kwestia dojazdu- 26zł z katowic?! masakra...

Moja ocena lotniska:: 

2
Obrazek użytkownika olka
Lotnisko samo w sobie może być, ale opłata za wjazd na lotnisko (oczywiście przy wyjeździe). To nieporozumienie, żeby nie można było podwieźć pasażera z bagażem, a za przejazd przez parking 5 PLN kasować. I SG przy przejściu przez bramki składa się z przesadzających macantów, a i z wyjściem problem. Jedna budka otwarta, a wszyscy z airbusa stoją. Żenujace.

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika gość
najtaniej taksówką na lotnisko w Katowicach można dojechać z internetową firmą e-taxi24. Z Katowic już za 80 zł a z Zabrza z 100 zł . Oferują też inne kierunki.

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika Buczas
niezbyt wielkie lotnisko z dobrym dojazdem. Tłoczno, powolna kontrola bezpieczeństwa, niezbyt miła obsługa. Przy powrocie z Kijowa miałem okazję usłyszeć od celnika tekst do Ukraińca, który podszedł do niewłaściwego okienka "to jest wejście dla Polaków, tam jest dla reszty świata" Niezbyt miłe zachowanie.

Moja ocena lotniska:: 

4
Obrazek użytkownika fenix
Niewielkie, zatłoczone lotnisko. Bardzo nieuprzejma i nieefektywna obsługa przy kontroli bezpieczeństwa. Miejsc do siedzenia nie za wiele. Kiepskie oznakowanie dróg wokół lotniska, więc nie trudno się pogubić jadąc autem (uwaga na drogówkę, która czatuje przy wjeździe na parking na nieuważnych kierowców, którzy łamią zakaz wjazdu aby uniknąć opłaty za parking). Daleko od miasta. Generalnie słabo.

Moja ocena lotniska:: 

3
Obrazek użytkownika tomeg
Lotnisko "takie sobie". Ceny w strefie bezcłowej nie najtańsze, port lotniczy bardzo oddalony od centrum... Za to odnalezienie stanowiska odprawy czy tym bardziej gate-a nietrudne.

Moja ocena lotniska:: 

6
Obrazek użytkownika gość
Jak na małe lotnisko, uważam że jest bardzo dobre. Oczywiści jest kilka minusów jak np. dojazd do miasta, czy płacenie za każdy podjazd pod terminal, ale nie można mieć wszystkiego.Miejsca jest wystarczająco zarówno przed security control jak i w hali odlotów. Po wybudowaniu terminalu B zdecydowana większość lotów odbywa się właśnie z niego, a jeśli lotnisko się dalej będzie rozwijało to trzeba będzie rozbudować termial A. Nie rozumiem niestety też braku rękawów, co nawet na mniejszych lotniskach w Europie staje się standardem. Mam nadzieję, że zostanie zbudowana kiedyć jakaś kolej do centrum Katowic i myślęże wtedy lotnisko byłoby już idealne, chociaż już teraz ceny za zostawienie samochodu na parkingach oddalonych od lotniska około kilometra są zadowalające. Ogólnie duży plus i tylko liczyć na dalszy rozwój.

Moja ocena lotniska:: 

9
Obrazek użytkownika gość
najczesciej uczeszczane przeze mnie lotnisko pomimo ze jestem z Krakowa. Nie moge sie przyczepic do niczego. Nie mialem nigdy problemów z obsługą. Minusem jest to ze wprowadzili opłatę 5zł za wjazd i wyjazd pod terminal. Kiedys było darmowe 15min. Prawdopodobnie wynika to z tego ze czesto ludzie sa wożeni z parkingów prywatnych i ci parkingowi zostawiaja u nich całkiem spore sumy.

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika Simon
Jak dla mnie lotnisko całkiem OK. dużym plusem jest mnogość małych przydomowych parkingów prywatnych, przez co ceny za zostawienie auta są na przyzwoitym poziomie w porównaniu z resztą kraju. Dobre połączenie drogowe, S1 i A1. Może kiedyś doczekamy się w końcu tej planowanej kolei na lotnisko.

Moja ocena lotniska:: 

7
Obrazek użytkownika macdik
Da się, na pierwsze piętro i calkowicie w lewo ;), na środku nie polecam tam jest TV i całą noc gra.

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika gość
da sie spac na tym lotnisku w katowicach?

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika maarten
Nieprzyjemna obsługa, drogi dojazd do Katowic autobusem, bardzo długie oczekiwanie na bagaż, za mała strefa bezcłowa. Lotnisko jednak dość nowoczesne i przestronne.

Moja ocena lotniska:: 

4
Obrazek użytkownika Marcysia
W tym roku jeszcze nie leciałam z Katowic i trochę mnie smucą opinie o zachowaniu ochrony. Do tej pory nie miałam żadnych problemów - fajne parkingi przy lotnisku, czysto, miło, na czas.

Moja ocena lotniska:: 

9
Obrazek użytkownika gość
Lotnisko raczej ok....ale kontrola bezpieczenstwa tragiczna przynajmniej od miesiąca i nie chodzi mi o dokładność ale o brak kultury ktora wcześniej była standardem i brak profesjonalizmu ...DUŻY minus jak władze nie przemysla tematu ....stracą klientów ...nie rozumiem jak moznabylo zamieniać cos dobrego Jakim był SOL na ochronę z BIEDRONKI :((((

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika gość
UAKTUALNIENIE CEN DOJAZDU Linia lotnisko kosztuje teraz 26 zl (46 w 2 strony, ważny 30 dni). Autobusy miejskie z Bytomia 4,80 (2,40 ulgowy). Busy z Krakowa i Częstochowy też pewnie podrożały...

Moja ocena lotniska:: 

5
Obrazek użytkownika matbit
dobry dojazd autostradą, przystępne ceny w sklepach, dużo kierunków czarterowych oraz tanich linii lotniczych.

Moja ocena lotniska:: 

7
Obrazek użytkownika gość
Kilka dni temu byłem kontrolowany przez prywatną firmę ochroniarską w Katowicach Pyrzowicach. Moje Odczucia są następujące: Teraz pracuje dwa razy więcej osób, a kontrola trwa o wiele dłużej. Powodów jest kilka - nadgorliwość (kontrolowane są przedmioty, które wcześniej dla straży granicznej były czymś normalnym), brak umiejętności obsługi sprzętu (Przy jednym monitorze kilka osób stoi i próbuje domyślić się co tam tak na prawdę widać) i dla mnie chyba najgorszy był brak kultury (Straż graniczna zawsze prosiła o pokazanie jakiegoś przedmiotu lub o otwarcie bagażu, teraz ochroniarze robią to bez pytania, uszkodzili mi sprzęt, bo koniecznie musieli zobaczyć co jest w środku (może baterie, a może coś innego) a wystarczyło poprosić o otwarcie) Ogólnie to bardzo wielki minus dla Katowickiego lotniska, powinni się uczyć od swoich kolegów z innych europejskich portów lotniczych. Odpowiedzialnością należy obarczyć zarząd GTL za zły wybór firmy ochroniarskiej, brak kontroli nad tą firmą oraz dopuszczenie do pracy ludzi bez odpowiednich kwalifikacji.

Moja ocena lotniska:: 

2
Obrazek użytkownika piotrek_laska
Bardzo fajne małe lotnisko, dojazd samochodem bardzo bezproblemowy.

Moja ocena lotniska:: 

6
Obrazek użytkownika gość
Trzeba patrzeć na znaki. Zjazd jest normalnie oznaczony.

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika gość
lotnisko ładne,czyste,zadbane panorama piękna ,lecz jest jedna wada mianowicie na wszystko się długo się czeka.Lotnisko fajne .polecam

Moja ocena lotniska:: 

9
Obrazek użytkownika gość
nigdy nie jechałem tam taxi ani autobusem ale ogólnie fajne lotnisko ale przede wszystkim czyste

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika gość
Bardzo fajne lotnisko :) jak na liczbe lotow lotnisko bardzo duze nie ma scisku jest bardzo przestronne oraz bardzo dobrze zorganizowane obsluga bardzo mila pozatym dogodny dojazd A4 generalnie POLECAM

Moja ocena lotniska:: 

10
Obrazek użytkownika macdik
Drogi dojazd na lotnisko. Ogólnie dość dobre do spania no i ceny w sklepikach przyzwoite.

Moja ocena lotniska:: 

6
Obrazek użytkownika gość
witam Dzisiaj po dłuższym czasie chcąc dojechać do lotniska nie zauważyłam malej tabliczki i to po lewej stronie ronda że zjazd na lotnisko jest jeden dalej. Wprowadziło to zamęt, trzy auta skręciły jeden zjazd za wcześnie. Następnie tyłowaliśmy, żeby wrócić na rondo. Fatalne oznakowanie ostatniego ronda przed lotniskiem.

Moja ocena lotniska:: 

1
Obrazek użytkownika gość
Dobry dojazd jak się ma samochód, sporo alternatywnych parkingów naokoło. Lotnisko przestronne,w miarę dobrze zorganizowane, z jednym wyjątkiem.Ten kto zaprojektował bramki wyjściowe (gate) chyba nigdy nie widział żadnego lotniska. Małe kwadratowe pomieszczenie, w którym kłębią się ludzie i choćby nawet chcieli to nie uformują jakieś sensownej kolejki, a po schodach ruchomych najeżdżają kolejni i muszą przy wysiadaniu wbić się w tłum. Jest na co popatrzeć :-(.

Moja ocena lotniska:: 

5
Obrazek użytkownika gość
Lata sie stamtad przyjemnie, chociaz kontrola bezpieczenstwa miewa bardzo dlugie twarze i bywa nieco u.ierdliwa. No i dlaczego brak rekawow? Przeciez na nowych lotniskach to standard. Najlepszy dojazd z Katowic: Echo Taxi, za jedyne 90 zlotych.

Moja ocena lotniska:: 

0

Strony