Komunikat o błędzie

  • User warning: The following module is missing from the file system: domain. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_alias. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_blocks. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_conf. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_content. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_nav. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_settings. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: mmenu. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: loter. For information about how to fix this, see the documentation page. w _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (linia 1143 z /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
26 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
booking.com - płatność virtualną kartą debetową

Witam,

Zarezerwowałem parę dni temu na booking.com hotel w Tokjo podając numer wirtualnej karty debetowej (z wystarczjącymi środkami na koncie). I teraz naszła mnie refleksja - czy przy płatności na miejscu nie będzie problemem to, że karta którą się posłużę, będzie inną kartą, niż ta użyta do rezerwacji?

Obrazek użytkownika twardyjasiu
Offline
Ostatnio był(a): 3 lata 2 mies temu
Dołączył: wtorek, luty 12, 2013 - 08:55
Nie wiem, może się nie znam,

Nie wiem, może się nie znam, ale wydaje mi się że jak bookujesz na booking.com to na miejscu nic nie płacisz tylko wszystko załatwiasz przed podróżą właśnie podając nr karty kredytowej. jak nie będą mogli pobrać pieniędzy to dostaniesz info na @, że masz 24h na ponowienie. W przeciwnym razie anulują Ci rezerwacje.

Obrazek użytkownika MAKTRAVEL
Offline
Ostatnio był(a): 4 lata 4 mies temu
Dołączył: sobota, Maj 19, 2012 - 22:10
Według mnie nie problemu.

Według mnie nie problemu. Hotelowi zależy na ściągnięciu zapłaty za usługę. Mają już dane Twojej jednej karty, pewno łącznie z numerem do autoryzacji więc już są kryci. Będą nawet chyba woleli abyś zapłacił/a im kartą na miejscu ...

Obrazek użytkownika MAKTRAVEL
Offline
Ostatnio był(a): 4 lata 4 mies temu
Dołączył: sobota, Maj 19, 2012 - 22:10
Na wielu portalach

Na wielu portalach noclegowych w tym na booking.com jest tak, że dokonanie rezerwacji nie zezwala właścicielowi hotelu na pobieranie lub nawet zamrażanie środków na naszej karcie. To dzieje się po wykonaniu usługi czyli w momencie wymeldowania z hotelu i rozliczania się po noclegu.
Dane podaje się gdyż możesz:
1. nie stawić się w hotelu a nie dokonać rezygnacji z rezerwacji
2. nie uregulować zapłaty za nocleg i wyjechać bez pożegnania :-)
3. dokonać jakichś aktów powierzchownego lub głębokiego wandalizmu w pokoju, za które hotel będzie chciał od Ciebie rekompensaty
4. lub łącznie pkt.2 i 3

Wtedy hotel ma prawo na podanych wcześniej warunkach pobrać część lub całość zapłaty i mogą to zrobić bez Twojej obecności.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Marktravel ma racje w tym co

Marktravel ma racje w tym co mówi, a ja dodam od siebie jeszcze, że w ofercie gdzieś na samym dole jest napisane czy hotel zamraża część środków, pobiera zaliczkę czy nie robi zupełnie nic.
Warto też zwrócić się do helpedesku booking.com w razie niepewności - też kiedyś nie byłem czegoś pewien i sprawnie zostałem doinformowany.

Pzdr.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Nie wiem jak z kartą

Nie wiem jak z kartą wirtualną, ja posługuję się kredytową przy rezerwacji, a na miejscu płacę albo gotówką albo kartą powiązaną z kontem walutowym. I nikt nic nie ściąga z kredytówki. Ewentualnie na chwilę blokują środki zgodnie z umową - ale to zdarzyło mi się może raz lub dwa.

DW
Obrazek użytkownika DW
Offline
Ostatnio był(a): 1 h 9 min temu
Dołączył: czwartek, luty 21, 2013 - 19:00
Dodam jeszcze, że często na

Dodam jeszcze, że często na miejscu w hotelu możesz zapłacić po prostu gotówką i wtedy karta na którą rezerwowałeś jest ci nie potrzebna.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Dziękuję za odpowiedzi,

Dziękuję za odpowiedzi, trochę się uspokoiłem.
W sumie to miałem już trochę podobny problem - zostałem wysłany na delegację do uk a osoba z hr, która rezerwowała miejce bezpośrednio w hotelu nie dała autoryzcji do użycia firmowej karty (przynajmniej tak mi to wytłumaczyli na recepcji) i musiałem okazać moją prywatną kartę. Później, po wyjaśnieniach, hotel przelał mi kasę z powrotem na kartę, a opłatę za pokój pobrano z karty firmowej.

Obrazek użytkownika MAKTRAVEL
Offline
Ostatnio był(a): 4 lata 4 mies temu
Dołączył: sobota, Maj 19, 2012 - 22:10
Co do meritum pierwszego

Co do meritum pierwszego pytania wątku tak właśnie jest jak pisze DW.
Karta może Ci służyć tylko do rezerwacji a płatności i tak możesz dokonać czym chcesz.

Jeśli chodzi o porównywanie kosztów karta/gotówka to gotówka tylko wtedy kiedy masz już jakieś waluty w domu i chcesz się ich pozbyć bez zanoszenia do kantoru.
Jeśli wypłacasz w danym kraju z bankomatu kasę to zwykle jest prowizja od wypłaty więc zawsze drożej niż jakbyś dokonał zapłaty kartą. Wiem że są karty, które są zwolnione z takich prowizji, ale to raczej wyjątek niż reguła.
Ale nawet wtedy transakcja kartą i gotówką (wypłaconą z bankomatu) wychodzi tak samo.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Czy robił ktoś może

Czy robił ktoś może rezerwację na bookingu przy pomocy wirtualnej karty ing? Czy działa ona jak normalna karta kredytowa? Nie posiadam innej karty kredytowej i zastanawiam się czy przy pomocy wirtualnej bede mogla dokonac rezerwacji...

Obrazek użytkownika adikrakow
Offline
Ostatnio był(a): 3 tyg 1 dz temu
Dołączył: poniedziałek, Maj 9, 2011 - 23:24
Działa, ja robie rezerwacje

Działa, ja robie rezerwacje taka kartą :-)

patti (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Trzeba czytać, co jes

Trzeba czytać, co jes napisane w warunkach rezerwacji. W przypadku bezzwrotnych ofert (tańszych, bez możliwości anulacji) hotel ma prawo obciążyć gościa kartę już w dniu rezerwacji i w przypadku anulacji rezerwacji gość nie może rządać  zwrotu tych pieniędzy. W przypadku ofert standardowych, z możliwością anulacji zazwyczaj numer karty jest tylko zabezpieczeniem dla hotelu i klient płaci sam na miejscu - czym chce - gotówką, inną kartą, obojętnie. Zazwyczaj nie praktykuje się tego, żeby w przypadku takich ofert pobierać środki z karty w innych przypadkach niż w sytuacji kiedy gość się nie pojawi w hotelu. Według prawa jednak po terminie bezpłatnej anulacji (1 dzień przed przyjazdem, 2 dni, 3 dni, 5 dni - zależy od hotelu) hotel ma prawo do tego, żeby pobrać środki z karty gościa i nie musi się o nic martwić

Obrazek użytkownika lorenohd
Offline
Ostatnio był(a): 2 mies 22 h temu
Dołączył: czwartek, Marzec 21, 2013 - 12:17
mnie to jakoś wciąż nie

mnie to jakoś wciąż nie uspokaja , bo hotel dostaje moje pełne dane do karty i ktoś moze ich użyć dowolnie bez mojej zgody czy to aby na 100% bezpieczne ???? pytanie do osób , ktore juz sprawdziły

i dalsze pytanie w hotelu na Bali bede mil tylko sniadania jak zorganizować reszte posiłków w oparciu o restauracje na mieście ? czy  dopłata w hotelu do HB ?

DW
Obrazek użytkownika DW
Offline
Ostatnio był(a): 1 h 9 min temu
Dołączył: czwartek, luty 21, 2013 - 19:00
Papu w indonezji (i wogóle w

Papu w indonezji (i wogóle w wiekszości krajów Azji) jest tak tanie (i smaczne!), że spokojnie za niewielkie pieniądze możesz stołować się gdziekolwiek na mieście.

Obrazek użytkownika lorenohd
Offline
Ostatnio był(a): 2 mies 22 h temu
Dołączył: czwartek, Marzec 21, 2013 - 12:17
dzieki za wpos domyslam sie

dzieki za wpos domyslam sie ale wiesz czy oni tam gotuja to co my europejczycy zjemy bez problemów jelitowo- rozwolnieniowych chodzi mi o to czy restauracje sa bezpieczne jesli chodzi o jedzenie i podajjesli potrafisz przykladowe ceny posilków pozdrawiam

krist20 (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Ja na booking robię często

Ja na booking robię często tak, że przy rezerwacji podaję kartę wirtualną, która nawet nie ma na koncie środków w wystarczającej wysokości. Jeżeli hotel chce ją zweryfikować i na chwilę zamrozić kwotę za pierwsza noc to wtedy dostaję z booking maila, że jest problem z kartą i przelewam odpowiednią kwotę. Przez ostatanie 2 lata przy ok dwudziestu rezerwacjach tylko raz zdarzyłą mi się taka sytuacja.

Obrazek użytkownika lorenohd
Offline
Ostatnio był(a): 2 mies 22 h temu
Dołączył: czwartek, Marzec 21, 2013 - 12:17
ok ja tez tak zrobie dzieki

ok ja tez tak zrobie dzieki za wpis pozdrawiam

krist20 (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Jeszcze dla uściślenia, po

Jeszcze dla uściślenia, po otrzymaniu info od booking jest 24 albo 48 godzin (nie pamiętam) na zapewnienie środków na karcie lub podanie numerów nowej karty. Ale czasu było na tyle ze puscilem przelew z konta w jednym banku na karte do innego banku.

Adam861 (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Jeżeli ktoś chce otrzymać 50

Jeżeli ktoś chce otrzymać 50 złotych na booking może wykorzystać mój kod polecający https://www.booking.com/s/adamt890

Obrazek użytkownika Tojtek
Offline
Ostatnio był(a): 11 mies 3 d temu
Dołączył: środa, Sierpień 1, 2012 - 20:57
Witam

Witam

Tutaj mój link do zniżki 50zł przy rezerwacji pobytu za min. 100zł na booking.com

https://www.booking.com/s/lukasw63#nagroda-dla-znajomych-50zł-gotowka

Pozdrawiam

NKKK (anonim)
Obrazek użytkownika gość
zniżka 25$ przy MWZ 50$ https

zniżka 25$ przy MWZ 50$ https://www.booking.com/s/51cdc7b1

zanim kilkniecie zmieńcie ustawienia konta na  kraj pochodzenia USA, waluta $ i język eng. Powinni przelać 25$ a nie 50PLN mimo że na zakładce "Kasa za darmo" pojawi się 50 :)

Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
Offline
Ostatnio był(a): 4 h 35 min temu
Dołączył: czwartek, luty 6, 2014 - 05:07
To jeszcze praktyczna rada

To jeszcze praktyczna rada dla korzystających z Booking.com: Nie wchodźcie bezpośrednio na ich stronę tylko poprzez stronę linii WizzAir. Wówczas przy rezerwacji noclegu pojawia się rubryka, do której należy wpisać numer konta WizzAir (nie trzeba mieć WDC). Po wykorzystaniu noclegu kilka procent ceny noclegu wraca na konto WizzAir - można te środki wykorzystać na loty Landryną. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość - nieraz kasa pojawia się po kilku tygodniach, a nawet miesiącach. 

Obrazek użytkownika lecebochce.pl
Offline
Ostatnio był(a): 2 mies 1 tydz temu
Dołączył: sobota, Lipiec 9, 2016 - 14:14
Fakt - ważna rada. Obecnie

Fakt - ważna rada. Obecnie jest 10% zwrotu.

Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
Offline
Ostatnio był(a): 4 h 35 min temu
Dołączył: czwartek, luty 6, 2014 - 05:07
Nie zawsze 10%. W niektórych

Nie zawsze 10%. W niektórych obiektach 5 % albo wcale.

majax (anonim)
Obrazek użytkownika gość
super!!! 

super!!! 

ten kod działa :0 dostałam 25$ zwrotu dwa dni po odbyciu noclegu. Na wykresie pokazywało się, że dostanę 50zł a wpadło ok 90zł. Ja weżmiecie hotel za 50$ to wychodzi na to że jestl za pół ceny :)

Do tego dostałam swók link polecający:

https://www.booking.com/s/11_8/91691141

Pamiętajcie żeby zmienić w ustawieniach narodowość i walutę na $. 

majax (anonim)
Obrazek użytkownika gość
super!!! 

super!!! 

ten kod od NNKK działa :0 dostałam 25$ zwrotu dwa dni po odbyciu noclegu. Na wykresie pokazywało się, że dostanę 50zł a wpadło ok 90zł. Ja weżmiecie hotel za 50$ to wychodzi na to że jestl za pół ceny :)

Do tego dostałam swók link polecający:

https://www.booking.com/s/11_8/91691141

Pamiętajcie żeby zmienić w ustawieniach narodowość i walutę na $. 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.